Usuwanie odcisków i modzeli

Specjalistyczny pedicure polegający na usunięciu nie tylko zrogowaciałego naskórka stóp, ale także bolesnych odcisków, modzeli czy nagniotków oraz pielęgnacji pękających i nadmiernie rogowaciejących pięt.

 Do usunięcia samego trzpienia odciska, stosuje się specjalistyczne wiertła z dziurką oraz frezy różyczkowe. W przypadku odcisków w przestrzeniach międzypalcowych, granica pomiędzy odciskiem a zdrową skórą jest trudna do zróżnicowania. Z tego względu zaczerwieniona skóra musi być ostrożnie usunięta. Widoczne, obrączkowate zrogowacenie podolog oddziela  delikatnie skalpelem, a następnie wyciąga pęsetą.

Zabieg rozpoczyna się od kąpieli stóp lub miejscowego zastosowania preparatu zmiękczającego. Następnie za pomocą specjalnie dobranych do tego celu frezów zostaje usunięta wierzchnia warstwa zrogowaciałego naskórka, opracowywane zostają zrogowaciałe wały paznokciowe oraz płytka paznokcia.

Specjalistycznymi frezami usuwane są ewentualne nagniotki, odciski i modzele.

Po opracowaniu stóp za pomocą frezarki  nakłada się specjalistyczną maskę lipidową na stopy, która zmiękcza naskórek i zapobiega odtwarzaniu się warstwy rogowej. Zabieg kończy się usunięciem maski i wmasowaniem w stopy odpowiedniego kremu pielęgnacyjnego do stóp.

Na życzenie klienta paznokcie mogą zostać pomalowane lakierem zwykłym lub hybrydowym lub odżywione preparatem do tego przeznaczonym.

Nade wszystko cenimy sobie bezpieczeństwo. Wszystkie narzędzia użyte w zabiegu są jałowe i sterylizowane w autoklawie medycznym. Elementy ścierne niemogące zostać poddane sterylizacji są jednorazowe lub przypisane wyłącznie danemu klientowi.