Diagnoza i dobór terapii

Podczas konsultacji specjalista trycholog ogląda skórę głowy w 500 krotnym powiększeniu urządzeniem o nazwie mikrokamerą. Zbierany jest również szczegółowy wywiad z klientem (przebyte choroby, zażywane leki, obecność alergii itp.). W przypadku diagnozowania typu łysienia klient może zostać poproszony o wykonanie  badań hormonalnych, dna lub analizy pierwiastkowej włosa.

Rozpoczęcie terapii w naszym Instytucie  w każdym przypadku zaczynamy tak samo – od doboru optymalnych środków. Każdy rodzaj choroby ma swoją przyczynę.

 W wielu przypadkach są to geny, hormony, choroby, antybiotyki, stres, brak minerałów, substancji odżywczych, witamin. Można wymieniać jeszcze długo. Dlatego najważniejsza jest diagnoza. Po pewnej diagnozie, w której często bierze udział wielu specjalistów, jak trycholog, kosmetolog, dietetyk, dermatolog  przechodzimy do terapii. Kuracja może być prowadzona hormonami, sterydami, środkami organicznymi o najwyższym dopuszczalnym stężeniu substancji czynnej jak również przy zastosowaniu:

  • Peelingu skóry głowy- peeling mechaniczny oraz enzymatyczny
  • Dermabrazji skóry głowy- polega na równomiernym złuszczeniu skóry w celu jej oczyszczenia
  • Mezoterapii skóry głowy- działający miejscowo zabieg polegający na dostarczeniu bezpośrednio do skóry właściwej substancji leczniczych, regenerujących lub odżywczych.

 

Rodzaje łupieżuŁupież suchy – łuski nie trzymają się skóry głowy, tylko opadają, co niestety możemy zobaczyć na naszych ubraniach. Łupież suchy sprawia dużo problemów estetycznych, jednak jest łatwiejszy do wyleczenia i nie powoduje zbyt dużych zmian na skórze oraz nie staje się przyczyną na przykład wypadania włosów.

Łupież tłusty na owłosionej głowie, tuż przy skórze znajdują się dość mocno przytwierdzone łuski – jeśli jest ich dużo mogą przybierać żółty odcień i tworzyć ogniska, które są dość grube i robią wrażanie narośniętych na siebie łusek. Mogą pojawić się zmiany zapalne oraz świąd, bo skóra po prostu nie oddycha. Bardzo często, w celu ratowania włosów, trzeba owe łuski usuwać delikatnie w sposób mechaniczny, by potem szampon lub /i leki w łatwy sposób dostawały się do skóry głowy, bowiem to w skórze tkwi przyczyna łupieżu.

Łuszczyca (łac. psoriasis) – przewlekła, nawracająca choroba skóry, która charakteryzuje się występowaniem na skórze łuszczących się wykwitów. Choroba ta należy do najczęściej występujących schorzeń dermatologicznych – dotyka 2-4% populacji.

 Terapia

Aby pozbyć się problemu w salonie przeprowadzany jest specjalny peeling do skóry głowy – który złuszcza nadmiar zalegającej na skórze warstwy, zmiękcza ją i regeneruje.

Preparaty stosowane w walce z tego typu problemem są najczęściej tworzone na bazie naturalnych ekstraktów roślinnych oraz składników seboregulujących, których udział jest niezastąpiony przy eliminacji objawów schorzenia.

 KURACJA PRZECIW ŁUPIEŻOWA OPIS: Kuracja składa się z : Szamponu Przeciw Łupieżowi Tłustemu i Przeciw Łupieżowi Suchemu oraz Lotionu. W obu typach łupieżu Kuracja powoduje normalizację punktów zapalnych i przywraca prawidłowy cykl wymiany komórkowej. Składniki zawarte w Kuracji zostały precyzyjnie wyselekcjonowane do danego problemu skóry głowy. Ekstrakty roślinne, pirytionian cynku i kwasy owocowe które eliminują martwe komórki na skórze głowy oraz zwalczają nadmierny wzrost mikroorganizmów (Malassezia). Ta szczególna kombinacja ma dodatkowo działanie keratoregulacyjne.

SKŁADNIKI AKTYWNE: Szampon Przeciw Łupieżowi

  •  Łupież Tłusty – ekstrakty z: malachitu, aloesu, bluszczu, skrzypu i szałwii.  
  • Łupież Suchy – ekstrakty z: nagietka lekarskiego, krwawnika pospolitego, pirytionian cynku, alfa – hydroksykwasy owocowe (jabłkowy, winny, glikolowy).
  • Lotion Przeciw Łupieżowi – ekstrakty z: owoców kopru, melisy, rumianku, mniszka, alfa – hydroksykwasy owocowych, mocznik, siarka, alantoina.

ZALECANA: do stosowania przy wszystkich rodzajach łupieżu.

WAŻNE: Produkt hipoalergiczny, przebadany klinicznie. Stworzony w celu zminimalizowania ryzyka alergii. Nie zawiera siarczanu sodu (SLES) i laurylosiarczanu sodu (SLS). Wolny od niklu.

W przypadkach gdy problem jest bardzo mocny stosujemy terapię szokową.

TERAPIA SZOKOWA PRZECIW ŁUPIEŻOWI I ŚWIĄDOWI

OPIS: W skład Terapii Szokowej wchodzą: Szampon i Lotion. Zastosowanie Terapii powoduje stopniowe zmniejszenie łupieżu i uciążliwego swędzenia skóry. Przy składnikach czynnych takich jak: GAG (glikozoaminoglikany), Bio Complex (glikogen, kolagen morski, ekstrakt z drożdży, ekstrakty roślinne) Terapia powoduje również zahamowanie wypadania włosów. Octopirox i pirytionian cynku mają skuteczne działanie przeciwłupieżowe. Ekstrakt z ruszczyka stanowi alternatywę dla kuracji sterydowych i ma działanie przeciw histaminowe. Ekstrakty z pokrzywy, papryki (kapsaicyna) i rukwi wodnej mają działanie przeciwbólowe (pieczenie, swędzenie) i dodatkowo uszczelniają drobne naczynia.

SKŁADNIKI AKTYWNE: glikozoaminoglikany (kwas hialuronowy, siarczan chondroityny), glikogen, wyciąg z drożdży, 99% kolagen morski, pirytionian cynku, octopirox (pirokton olaminy), hydrolizat drożdżowy i proteinowy, kapsaicyna, ekstrakty roślinne z: kasztanowca, pokrzywy, rukwi wodnej, ruszczyka, owsa; tokoferol.

ZALECANA: do skóry głowy z łupieżem, uciążliwym świądem, przy wypadaniu włosów, przerzedzeniach.

WAŻNE: Hipoalergiczna. Testowana klinicznie. Nie zawiera alkoholu, perfum i barwników.