Diagnoza i dobór terapii

Podczas konsultacji specjalista trycholog ogląda skórę głowy w 500 krotnym powiększeniu urządzeniem o nazwie mikrokamerą. Zbierany jest również szczegółowy wywiad z klientem (przebyte choroby, zażywane leki, obecność alergii itp.). W przypadku diagnozowania typu łysienia klient może zostać poproszony o wykonanie  badań hormonalnych, dna lub analizy pierwiastkowej włosa.

Rozpoczęcie terapii w naszym Centrum  w każdym przypadku zaczynamy tak samo – od doboru optymalnych środków. Każdy rodzaj choroby ma swoją przyczynę. W wielu przypadkach są to geny, hormony, choroby, antybiotyki, stres, brak minerałów, substancji odżywczych, witamin. Można wymieniać jeszcze długo. Dlatego najważniejsza jest diagnoza. Po pewnej diagnozie, w której często bierze udział wielu specjalistów, jak trycholog, kosmetolog, dietetyk, dermatolog  przechodzimy do terapii. Kuracja może być prowadzona hormonami, sterydami, środkami organicznymi o najwyższym dopuszczalnym stężeniu substancji czynnej jak również przy zastosowaniu:

Peelingu skóry głowy- peeling mechaniczny oraz enzymatyczny

Dermabrazji skóry głowy- polega na równomiernym złuszczeniu skóry w celu jej oczyszczenia

Mezoterapii skóry głowy-działający miejscowo niechirurgiczny zabieg medyczny polegający na dostarczeniu bezpośrednio do skóry właściwej substancji leczniczych, regenerujących lub odżywczych.

Doboru odpowiedniej diety.

ŁojotokŁojotok jest przewlekłą chorobą zapalną, charakteryzuje się nadmiernie zalegającą na skórze warstwą sebum. Powoduje nagromadzanie swędzących ognisk łojowych. Łojotok najczęściej występuje na skórze głowy obejmując również obszary twarzy, uszu, brwi i powiek. Na skórze głowy często objawia się w postaci łupieżu tłustego. Zaostrzoną formą choroby jest łojotokowe zapalenie skóry, które powoduje, łuszczące się biało-żółtawe ogniska, stany zapalne, zaczerwienienie i wypryski skórne.

Terapię rozpoczynamy od nałożenia  maski z srebrem koloidalnym, przeznaczonej do tłustej i łojotokowej skóry głowy. Niesamowicie skutecznie oczyszcza i odblokowuje mieszki włosowe (usuwa czopy przymieszkowe) oraz normalizuje sebum. Działanie srebra koloidalnego, uzyskanego w wyniku procesu nanotechnologicznego, ma szerokie spektrum antyseptyczne. Maska  zawiera również turmalin – kompleksowy filtr ochrony komórek DNA. Zastosowanie tego rodzaju peelingu pozwala na usunięcie nadmiaru keratyny, przywraca prawidłową gospodarkę lipidową. Skóra po zastosowaniu maski odzyskuje optymalne możliwości do przechwytywania składników odżywczych i substancji czynnych zawartych w kosmetykach do włosów i skóry głowy.

Kuracja składa się z trzech specjalnych(w zależności od rodzaju łojotoku) szamponów oraz lotionu. Zestaw ten normalizuje odczyn pH skóry, zapobiega wydzielaniu tłuszczu oraz neutralizuje niepożądane zapachy skóry głowy i włosów. Kuracja przeznaczona jest do wielu rodzajów łojotoku.

SKŁADNIKI AKTYWNE:

Szampon – łojotok tłusty – ekstrakty z babki lancetowatej, bluszczu, szałwii i skrzypu.

Szampon – łojotok oleisty – siarka, ekstrakty z jałowca i białej pokrzywy.

Szampon – łojotok płynny – siarka, ekstrakty z: szałwii, jałowca, jeżówki oraz tasznika

pospolitego.

Lotion – ekstrakty z: szałwii, skrzypu, bluszczu, babki lancetowatej, pokrzywy, papryki, jałowca i łopianu.

 

Cel terapii:

Mamy na celu zmniejszenie łojotoku , działanie przeciwgrzybiczne.