Test DNA włosa

To test  na  łysienie androgenowe mężczyzn. Określenie przyczyny łysienia jest kluczowe w doborze metody leczenia. Wykonanie testu DNA to sprawdzony sposób na zorientowanie się, jak walczyć z łysieniem.

Można powiedzieć, że całe nasze życie zapisane jest w genach. Chromosomy decydują o naszej płci, androgeny o różnicach w ich wyglądzie (owłosienie, masa mięśniowa itp) . Za pośrednictwem genetyki odbywa się też kluczowa reakcja dla problemu łysienia, tj. wzajemne oddziaływanie androgenu z receptorem androgenowym (AR). Badania wykazały, że to właśnie ta indywidualna zmiana w genach jest odpowiedzialna za łysienie i jednocześnie jej zgłębienie podpowiada, jaką terapię dobrać do konkretnego przypadku.

 

Wynik testu

Dzięki testowi otrzymasz informację o konkretnych zmianach zachodzących w genie AR. Reakcje te mają wpływ mieszki włosowe, a w konsekwencji na zmianę cyklu włosa

  • Test genetyczny „Łysienie Androgenowe M” dostarcza mężczyznom informacji na temat wyniku, zwanego liczbą powtórzeń CAG
  • Niższa liczba powtórzeń CAG związana jest z lepszą odpowiedzią na terapię anty-androgenową w leczeniu łysienia typu męskiego
  • Dodatkowo niższa liczba powtórzeń CAG związana jest z wyższym ryzykiem rozwoju Łagodnego Rozrostu Gruczołu Krokowego (Powiększenia Prostaty).

Pozytywny wynik testu dla wariantu genu AR oznacza duże ryzyko łysienia typu męskiego. Zaleca się im więc opracowanie monitorowania problemu oraz opracowanie planu leczenia. Jeśli leczenie zostanie podjęte odpowiednio wcześnie, może przynieść najlepsze skutki.

Negatywny wynik wariantu genu AR mówi nam, że wystąpienie łysienia androgenowego jest prawdopodobnie niewielkie. Dzięki temu wystarczy, aby obserwowali tylko ewentualne symptomy.