Zabieg fotoodmładzania polega na regeneracji powierzchni skóry obejmującej 2 procesy:

  • Likwidacja objawów starzenia – usunięcie zmian naczyniowych oraz plam lub przebarwień
  • Ujędrnianie skóry – usuwanie płytkich zmarszczek, napięcie skóry

Fotoodmladzanie polega na redukcji uszkodzeń posłonecznych skóry, nierównomiernych przebarwień, zaczerwienień i naczynek krwionośnych oraz stymulacji własnego kolagenu poprzez nieinwazyjne pobudzanie fibroblastów (komórek skóry).

Poprawia strukturę skóry, wygładza ją, ujędrnienia i uelastycznienia, likwiduje drobne zmarszczki, zwęża pory i rozświetla cerę. Ilość i częstotliwość wykonywania zabiegów uzależniona jest od rodzaju i stopnia zaawansowania problemu.

Piękna i zadbana skóra bez przebarwień i zaczerwienień ? – oczywiście!

Zabieg fotoodmładzania temu właśnie służy. Efektywnie usuwamy podczas tego zabiegu uporczywe przebarwienia, zmiany naczyniowe w postaci rumienia, teleangektazji czy małych naczyniaków. Bezpośrednio po zabiegu występuje zaczerwienienie, które zazwyczaj ustępuje w ciągu kilku minut. Zaraz po zabiegu można nałożyć makijaż i powrócić do swoich ulubionych zajęć.

Jak zabieg fotoodmładzania działa?

Wysoko selektywne światła jest absorbowane przez hemoglobinę oraz zmiany pigmentowe, ale nie przez „zdrową” skórę. Podgrzane struktury są następnie w sposób kontrolowany niszczone.

Technologia Elos.

Dzięki zastosowaniu bipolarnej energii RF możemy stosować zdecydowanie mniejsze energie. Aby uzyskać ten sam efekt przy użyciu tradycyjnego IPL energia musi być zdecydowanie wyższa, co wiąże się z bólem podczas zabiegu oraz ewentualnymi efektami ubocznymi jak oparzenia.

Jedynie urządzenia w technologii Elos w sposób ciągły kontrolują bezpieczny stopień podgrzania skóry leczonej.