Kwas hialuronowy występuje w skórze w sposób naturalny – jest podstawowym składnikiem skóry, który utrzymuje jej właściwy poziom nawilżenia i jędrności. Niestety wraz z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza, wskutek czego skóra wysusza się, wiotczeje, pojawiają się zmarszczki.

Preparaty do wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym to krystaliczny, elastyczny żel, który po wprowadzeniu do skóry wypełnia zmarszczkę, dając bardzo naturalne efekty. Podawane są bardzo cienkimi igłami, co zmniejsza doznania bólowe. Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki lub w usta preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki ponadto nawilża i pobudza naturalne procesy regeneracyjne skóry, dzięki czemu nawet po wchłonięciu preparatu skóra wygląda lepiej niż przed zabiegiem.

 Zabiegi nie powodują wyłączenia pacjenta z codziennego życia. 

 

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

Wygładzanie zmarszczek kwasem hialuronowym jest bardzo skuteczne, daje natychmiastowe efekty, niemniej jednak nie są to zabiegi, które wykonujemy raz na zawsze. Efekt zabiegu utrzymuje się bardzo długo, bo 9-12 miesiący. Po tym czasie preparaty kwasu hialuronowego stopniowo podlegają degradacji i ulegają całkowitemu wchłonięciu. Należy wówczas zabieg powtórzyć, co z jednej strony uznać można za wadę, z drugiej zaś za zaletę, ponieważ dzięki temu są to zabiegi całkowicie bezpieczne. Dają gwarancję, że po jakimś czasie efekt minie i nie spowoduje trwałej zmiany w wyglądzie twarzy.

Odstęp czasowy między zabiegiem wypełniania zmarszczek, a innymi metodami odmładzania skóry (iniekcje toksyny botulinowej – Botox, laseroterapia) powinien wynosić min. 3 tygodnie.

 

Zabieg wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym stosuje się głównie w przypadku:

  • bruzd nosowo-wargowych
  • zmarszczek dolnej części twarzy
  • zmarszczki marionetki
  • zmarszczki na owalu twarzy