Ultrahydralifting dla skóry to mikrowypełnienie drobnych zmarszczek, przywrócenie gęstości i wyjątkowo silne nawilżenie skóry.

Zabieg jest doskonałą alternatywą wypełnienia drobnych zmarszczek w górnej części twarzy (np. kurze łapki), który w przeciwieństwie to klasycznego wypełniania kwasem hialuronowym nie „rozpycha” tkanki delikatnej skóry wokół oczu a tym samym nie powoduje gorszego wyglądu po okresie utrzymywania się efektu zabiegu. 

Zabieg jest wskazany dla osób, które poddały się zabiegom toksyny botulinowej (po min. 3 tygodniach), w celu nawilżenia skóry, którego poziom wymaga uzupełnienia.

Zabieg wykonuje się przy użyciu kwasu hialuronowego niestabilizowanego lub stabilizowanego wiązaniem naturalnym.  Jest to wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego o wyjątkowej wiskoelastyczności i składzie, przeznaczonym do korekcji zmarszczek powierzchniowych(kurze łapki, zmarszczki mimiczne, zmarszczki wokół ust) i przywrócenia odpowiedniego nawilżenia i gęstości skóry. Preparaty uzupełnia niedobory endogennego kwasu hialuronowego spowodowane starzeniem i nadmierną ekspozycją na słońce. Stymuluje fibroblasty i umożliwia formowanie nowej tkanki, intensywnie nawilża skórę.

Zabieg polega na linijnym podawaniu kwasu hialuronowego śródskórnie i/lub podskórnie, tworząc dodatkową siatkę, rodzaj ‘rusztowania’, które zapobiega tworzeniu się zmarszczek

 Do osiągnięcia optymalnego efektu zalecane są 3 zabiegi w odstępach 3-4 tygodniowych. Cykl zabiegów można powtórzyć po 6 miesiącach natomiast nie jest to wskazanie, gdyż zabieg ten całkowicie odwracalny i nie wymaga powtórzeń.

 

Zabieg wypełniania niestabilizowanym kwasem hialuronowym wykonuje się w przypadku zmarszczek dotyczących:

  • wrażliwej skóry wokół oczu
  • delikatnej okolicy ust
  • cienkej skóry twarzy
  • wrażliwej skóry dekoltu