Laboratorium Mesoestetic® wykorzystując dotychczasowe doświadczenia, stworzyło preparaty nowej generacji w leczeniu i usuwaniu przebarwień, jakim jest Cosmelan® i Dermamelan. Zabieg jest indywidualnie dostosowywany do potrzeb pacjenta i fototypu jego skóry. Głównym wskazaniem są plamy o podłożu hormonalnym (melasma, chloasma).  Cosmelan® i Dermamelan to najskuteczniejsze kuracje wybielające w porównaniu z terapiami dostępnymi obecnie na rynku.   Zawierają czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu.  Cosmelan®  i Dermamelan nie zawiera substancji o działaniu keratolitycznym.  Bardzo skuteczne w procesie usuwania przebarwień typu melasma.  Bardzo bezpieczne.  Mogą być wykonywane o każdej porze roku.  Są odpowiednie dla każdego fototypu skóry. 

 

Dermamelan zawiera wyższą zawartość składników aktywnych od Cosmelanu oraz zawiera kwas salicylowy (którego nie ma w Cosmelanie). Różnica w składzie może sugerować większe powinowactwo Dermamelanu do skóry łojotokowej, jednak Cosmelan również dobrze sprawdza się przy tego rodzaju skórze.    Procedura zabiegu z użyciem Cosmelanu i Demamelanu składa się z 2 etapów:  W gabinecie kosmetolog oczyszcza i odtłuszcza skórę, a następnie nakłada maskę w kolorze make-up’u.  Po zabiegu klient z nałożoną maską udaje się do domu i zmywa ją bieżącą wodą, po okresie od 3 do 7 godzin. Czas trzymania maski jest ustalana w zależności od fototypu skóry pacjenta. Następnie klient stosuje krem COSMELAN 2 lub DERMAMELAN 2 przez kilka miesięcy od zabiegu według dobranego schematu. Stan skóry poprawia się tydzień po rozpoczęciu kuracji. W zależności od typu skóry leczenie przebiega z różną szybkością. 

Przy ciemnej skórze (fototyp IV i V) plamy znikają po 8 do 10 dniach. U osób o jasnej karnacji (fototyp I i II) i fototyp III – blondyni i szatyni o jasnych oczach – zanik plam jest obserwowany między 8 a 21 dniem. W 99% przypadków intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95%. Choć przebarwienia praktycznie znikają, czasem można dostrzec cień w miejscu, gdzie poprzednio było zlokalizowane. 

Jeśli leczenie preparatem Cosmelan 2/Dermamelan 2 zostanie przerwane, przebarwienia mogą pojawić się ponownie, ponieważ terapia nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, a jedynie ją przerywa.  Po aplikacji maski Cosmelan lub Dermamelan w gabinecie bardzo istotna jest kontynuacja terapii kremem w warunkach domowych według otrzymanych wskazówek. Terapia nie może zostać przerwana w założonym czasie. W trakcie trwania kuracji nie można stosować żadnych innych środków wybielających i złuszczających, gdyż efekty terapeutyczne mogą nie zostać osiągnięte.  Wszystkie niezbędne informacje pacjent uzyskuje  podczas konsultacji i zabiegu.